Yonetim / 2019-04-08

Tabelalar bir kurumun ürün ve hizmetlerini müşterilerine en kolay ve en doğrudan tanıttıkları bir araçtır. Bu nedenle günümüzde de reklamcılık anlamında tabelalar yaygın olarak her yerde kurumların ürün ve hizmetlerini tanıtan yol güzergahları, caddeler ve alışveriş merkezleriyle dolup taşmaktadır. Bu da kurumsal anlamda daha fazla kişiye ulaşmak anlamına geldiğinden dolayı son derece önem taşıyan bir nitelik olarak dikkat çeken özellikler arasındaki yerini korumaya devam eder.

  Kurumların kendilerini en iyi şekilde tanıtması, ürünlerini pazarlaması için gerek duyduğu tabela ihtiyacı profesyonel anlamda tasarımcılar tarafından yapılarak son derece kaliteli ve profesyonel görsel tasarımlı reklam tabelası oluşturulmaktadır. Bu da elbette kurumun tanınabilir olmasını, satışlarını ve pazarlamasını artıran etkenler olarak karşımıza çıkmaktadır. Etkileyici olması yönünden günümüzde birçok tabela sistemleri geliştirilmiştir. Geliştirilen bu sistemler sayesinde de tüm özellikleriyle her anlamda herkesin ulaşabilecekleri bir tabela tasarımlarının ekonomik tabela fiyatları ile sunulması sağlanmaktadır.

 Totem Tabelalar

  Totem tabelalar, devasa boyutlarda tasarlanan ve ürün & hizmetin özünü yansıtan reklam markalarından, logolarından ya da ambleminden oluşan tabelalardır. Bu tabela sistemleri geliştirilen yeni tekniklerle ışıklı tabela sistemleri olarak da üretilmeye başlanmıştır. Ayrıca kendi içerisinde refüj destekli tipleri, dekoratif totem tipleri olarak farklı niteliklere sahip olan totem tabela örnekleri bulunmaktadır.

 Kutu Harf Tabelalar

  Genellikle kutu harf tabela sistemleri şerit halinde markanın ya da ürünün tamamen renkli yazı kuşaklarıyla tabelaya işlenmesiyle hazırlanan tabela sistemidir. Alüminyumdan ya da kromdan paslanmaz olarak imal edildiklerinden dolayı yağmura, kara ve benzeri doğal afetler karşısında paslanma, yazılarının silinmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalınması kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Ayrıca son teknolojik yeniliklerle bilgisayar destekli tasarımlar kullanılarak oluşturulan üç boyutlu kuru harf tabela sistemleri de ürün ve hizmetlerin tanıtımında yaygın olarak kullanılması bakımından dikkat çeken temel özellikleri oluşturması nedeniyle son derece yaygın olma özelliğini taşır.

 Işıklı Tabelalar

  Rengarenk şehir silueti yansıtan ışıklı tabela sistemleri en çok tercih edilen ve en maliyetli tabela sistemi olarak firma tarafından bilgisayar destekli grafik tasarım programları kullanılarak hazırlanmaktadır. Bu anlamıyla değerlendirildiği zaman söz konusu tabela sisteminin geliştirilmiş bilgisayar yazılımlarıyla 3D kalitesindeki yazı kuşakları da kullanılarak LED tabela sistemleri olarak kullanımları mümkün olmaktadır. Animasyon ve efektif özellikteki bu tabela kuşakları özellikle gece vardiyasında hizmet veren iş yerlerinde hem şehri rengarenk hale getirmekte hem de şirketin verimini artıran nitelikler taşıması bakımından öne çıkmaya devam etmektedir.

  Bu da son derece kaliteli bir şekilde verilen tabela sistemlerinin ortada duran en yetkin özelliklerini oluşturması anlamında dikkat çeken örneğidir.

  Bu örneğinden yola çıkılacak olunduğu zaman son derece profesyonelce ve yetkinlikle hazırlanmış olan tabela sistemleri olduğu aşikar olarak yer alan temel fonksiyonel özelliğini oluşturur ve her anlamda çözüm sunar.