Totem Tabela; açık alanların, şehirlerarası yolların, büyük cadde ve sokakların en çok tercih edilen reklam ürünleri olma özelliği taşımaktadır.

Totem Tabela Nedir?

Boyutlandırılmaları için her hangi bir yasal zorunluluk olmayan totem tabelalar istenilen her ölçü de imal edilebilir. Fakat uygulama ve imalat tekniği sadece Aksoy Ajans Reklam gibi üst düzey imalatçıların elinde yapılmalıdır. Çünkü gerek imalatı gerekse montajında her zaman özen gösterilmesi gerekilen bir ürün türüdür.

Totem tabela son derece etkili bir reklam yöntemidir. Fakat yöntemin gerçekten başarıya ulaşması için sabitleneceği alan büyük dikkat gerektirmelidir. Ayrıca totem tabelanın montajının yapılacağı direk ya da alan mutlaka beton ile güçlendirilmeli ve bu koşullarda montajı yapılmalıdır.

Totem Tabela Fiyatları Nedir?

Totem tabela fiyatı kesin net bir rakam vermek doğru olmayacaktır, montaj yapılacak yerin il ve ilçesine göre, kullanılacak malzeme ve işçilik, vinç kiralama gibi unsurlar göz önünde bulundurularak 3.000 TL ile 100.000 TL arasında farklılık göstermektedir.

Totem Tabela Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gösterişin en üst noktası olan totem tabelalar, bir firma için özellikle marka popülerliği anlamı taşımaktadır. Tabelaların özgün tasarımlara ve dış ortam şartlarına uygun kaliteli malzemeye sahip olması gerekmektedir.

Firmaların prestijlerine daima önem veren Aksoy Açık Hava Reklam Ajansı üretmiş olduğu tabelalarda daima kendi tasarım ekibinin çizimleri ile gurur duyan örnek işçilikler ile öne çıkmış bir firma olma özelliği taşımaktadır. Totem tabela ışıklı olarak imal edilmesi gerekilen modeller arasında yer almaktadır. Ayrıca rüzgar dayanımı ve materyal dayanımı gibi teknik konular mutlaka hesaplanarak siparişleri verilmelidir.

Totem Tabela Çeşitleri

 • Vinil Germe tabela
 • Profil Tabela
 • Çelik Saç Tabela
 • Alüminyum Tabela
 • Kompozit Tabela
 • Likit Tabela
 • Tek ayaklı tabela
 • Çift ayaklı tabela

Modelleri totem tabela modelleri arasında yer almaktadır. Aksoy Ajans Reklam İstanbul totem tabela firması olarak üretmiş olduğumuz tüm modellerimiz için garanti sunmakta ve talebe göre kurulum yapmaktayız.

İç ve dış mekanlarda işletme sahiplerinin en yaygın olarak kullandığı reklam ürünleri arasında ‘’ kutu harf tabela ‘’ ürünleri yer almaktadır. Elbette ki bu ürünlerde, iç ve dış mekân özelliklerine bağlı olarak kullanılan malzeme seçenekleri değişiklik göstermektedir. Genel olarak dış mekanlarda kullanılacak olan ürünlerde paslanmaz çelik özellikleri aranırken, yağış ve diğer hava şartlarına uyumluluk ele alınmaktadır. Fakat, iç mekanlarda kullanılan ürünlerde herhangi bir yağış ve ısı sorunu söz konusu olmadığından, daha uygun malzemeler kullanılabilmektedir. Seçimlerde genel olarak bu özelliklere dikkat etmek önemli olduğu gibi, aşağıda yer alan özelliklere de dikkat etmekte fayda var.

Tabelalarda ışık sistemi

Ulaşılacak olan hedef kitlenin daha çok ilgisini çekmek ve ürün, hizmet tanıtımı konusunda marka ya da işletme ismini net gösterebilmek adına genel olarak dış mekanlarda ışıklı tabela kullanımı gerçekleştirilmektedir. Böylelikle akşam ve gece saatlerinde de uzaktan dikkat çekmesi mümkün olacaktır. Her ne kadar iç mekanlarda ışıklı sistemler pek kullanılmasa da yine AVM de yer alan mağazalar da ışık ayarları daha düşük olan ve müşterileri rahatsız etmeyen, modern- estetik tasarımlar ön plana çıkmaktadır.

Kullanım alanları nelerdir?

 Her sektörde hizmet veren firmalar için özel tasarımlar olduğundan dolayı, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

 • Yemek ve gıda
 • Giyim ve tekstil
 • Spor
 • Teknoloji
 • Mobilya ve dekorasyon
 • Kişisel bakım
 • Emlak
 • Diğer mağazalar
 • Dış mekanlar
  • Cadde ve yol kenarları
  • Şehirlerarası yollarda
  • Benzinlik ve AVM girişleri

Bir iş merkezinde yukarıda yer alan birçok firma bulunmaktadır. Elbette ki firma isminin özel harfler ile kutu harf tabela modellerinden seçimi yapılarak, müşterilerin ilgisi daha kolay çekilebilecektir. Bu durumda da uzun vadeli yatırımlarda maliyetler en aza indirilerek, bu reklam ürünü ile satış rakamlarının yükselmesi ön planda tutulacaktır.

Yol kenarı totem tabela

Karayollarında bulunan birçok tabela, totem tabela kapsamında üretilmiştir. Böylelikle yoldan geçen tüm tüketiciler, firma ya da özel- devlet kurumları hakkında bilgilere ulaşabilmiş olurken, bilgilendirmeler de bu tabelalar ile yapılmaktadır. Yine ışıksız olarak üretilebildiği gibi, geç saatlerde ışıklı tabela modelleri daha çok dikkat çekmesinden dolayı seçimler arasında yer alıyor.

Tek ve çift bacaklı tabelalar

 Genel olarak totem tabela modelleri tek ve çift bacaklı olarak tasarlanmaktadır. Her ne kadar dikdörtgen ve kare kesim şekilleri yaygın olarak kullanılsa da kurumun marka ve logosuna bağlı olarak, yuvarlak ve oval tasarımlar da bunlar arasında yer almaktadır. Ebatları, kullanılan malzeme seçenekleri ve diğer özelliklere bağlı, tabela fiyatları farklılık gösterirken, üretici firmadan aşağıda ki maddelere bağlı olarak fiyat bilgileri alınabilir.

 • Tek Bacaklı
 • Çift Bacaklı
 • Likit
 • Işıklı ve ışıksız tabela (kullanım yerine göre değişiklik gösterir)
 • Kompozit
 • Alüminyum
 • Çelik Saç
 • Profil
 • Vinly germe

Yeni bir iş kurduğunuz vakit, hızlı bir şekilde dekor çalışmalarına başlarsınız. İyi bir dekor, firma prestiji için çok ehemmiyetlidir. Bu dekora uyumlu tabela çalışmaları da imajınızı belirleyecek çalışmalar içerisindedir. Tabela yıllarca kullanılacak bir reklam aracıdır. Bu yüzden en iyi tabelalar seçenek edilmelidir. Kolay bir çalışmanın seçenek edilmesi, 1-0 yenik başlamaktır. Bu yüzden tabelanın ehemmiyetini iyi kavramak gerekir. İle ilgili başarılı büyük firmalara baktığınız vakit görkemli devasa binalar ve görkemli totem tabelalar ilk anda dikkat çeker. Çok büyük totem tabela çeşitleri, büyük fabrikaların sanki aynası gibidir ve insanı etkileyen özelliklere sahiptir. Büyük bir firmanın girişine küçük bir tabela tabiki imajı yaralar.

 En Doğru Seçim

Fabrikalar, ALIŞVERİŞ MERKEZİ’ler ve Endüstri Tesisleri, totem tabela çalışmalarıyla göz doldurmaktadır. Bu çalışmalar iki ya da üç istikametli olabilmektedir. Bazen dört taraflı çalışmalar da görülebilmektedir. Demir ayaklar yere en iyi şekilde kurulmaktadır. Yere yapılan monte işlemi başarısız olursa, ilk fırtınada totem tabela yerle bir olacaktır. Tek parça sütun üzerine çerçeve kurulan totem tabelalar da vardır. Bu çalışmalar ışıklandırılabilir ve özel efektlerle zenginleştirilebilir. Caddeye bakan çerçeveler, kaldırıma doğru meyilli sütunlar üzerinde göz kamaştırıcı tasarım özelliklerine sahiptir. Tabela ücretleri tercihleri içerisinde istediğiniz modeli seçebilirsiniz. Petrol tesislerinde totem tabela çeşitleri vazgeçilmezdir. Bu ürünler özel ışıklandırmalarla görselliği mükemmel hale getirilir. Ücret tabelası kategorisinde totem tabela çeşitleri, uzak mesafeden anlaşılacak şekilde üretilmektedir.

 Dış Cephe Çalışması

Hava şartlarının maddeler üzerinde hırpalayıcı özelliği vardır. Nem, soğuk, sıcak ve diğer negatif hava şartlarına dayanıklı üretilen tabelalar, uzun yıllar ilk günkü görünümünü savunmaktadır. Kullanışlı özellikleriyle ışıklı veya ışıksız üretilen bu ürünlerde, resim ve logo ehemmiyetli bir öğe olarak karşımıza çıkmaktadır. Işıklı tabela çalışmalarında led ampuller, spot ışıklandırmalar tesirli rol oynamaktadır. Bütün dış cephe çalışmalarında, görsel uyumluluk ehemmiyetli rol oynamaktadır. Görselliğin mükemmel ve tesirli olması ehemmiyetli bir husustur. Kutu harf tabela, çalışmalarında ışıklandırma, ayrı bir görsellik katarken, üç boyutlu özelliği ile yeni tabela dünyasının gözde ürünleri arasında bulunmaktadır. Cam giydirme, dijital baskı, one way vision, folyo kaplama, cephe kaplama ve kule tabela gibi bir hayli çalışma, ihtiyacınıza göre tercih edilmektedir. Tabelanın istikameti, büyüklüğü, iki renk özellikleri ve ışıklandırma özellikleri, başarılı bir çalışma için en ehemmiyetli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok ürünün reklamını yapmak için en iyi tercih led tabelalardır. Pcb kartların birleşiminden oluşan ve bir işlemci üzerine kurulan led tabela çalışmalarında, binlerce ürünü tek tek müşteriye sunabilirsiniz. Tesirli slogan ve reklam yazılarını istediğiniz gibi efekt ilave edebilirsiniz. Sektörde söz sahibi olmanın ilk adımı tesirli dekor ve göz kamaştırıcı tabela çalışmalarıdır. Yıllarca parasız reklamınızı yapacak olan tabela çeşitleri, ne kadar kaliteli ve dayanıklı olursa o kadar iyi reklam işlevini gerçekleştirir. aksoyajans.com ,pendik tabela

İş yerleri için reklam olmaz ise olmaz ögedir. Bir iş yerinin reklamı ne kadar iyi ve dikkat çekici ise o iş yerine gelen müşteri sayısı da o derecede artmaktadır. Bizde bunun farkında olarak işyeri sahibi müşterilerimizin tanıtımlarını ve reklamlarını daha iyi yapabilmek için onlara oluşturduğumuz tabela sistemleri ile birlikte destek vererek müşterilerimizin işlerini kolaylaştırıyoruz. İş yerlerinde totem tabela, kutu harf tabela ve ışıklı tabela seçenekleri ile müşterilerimize hizmet vererek iş yerlerinin dikkat çekici olmasını sağlıyoruz. Tabela fiyatları iş yerinde tercih edilen tabelanın türüne, özelliklerine, tabelanın boyutlarına ve kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Totem Tabela Nedir?

İş yerlerinde reklam amacı ile en çok kullanılan tabela yöntemlerinden biri totem tabela yöntemidir. Totem tabelalarda yüzey şekli diğer tabelalara göre daha büyüktür. Bu tabelalar genellikle büyük alışveriş merkezlerinin önünde, şehirlerarası yollarda ve büyük caddelerde tercih edilen bir yöntemdir. Totem tabelalarda grafik vektör tabanlı programlarda hazırlanır ve hazırlanan grafik alüminyum tabakalara geçirilir. Bu işlem için bilgisayar sistemli metal kesicilerden yardım alınır. Profesyonel bir şekilde grafiklerin kesim ve monte işlemi tamamlandıktan sonra totem tabelalar oluşturulmuş olur. Bu tabelalar yerden en az 3 ile 4 metre arasında yüksekliğe asılır.

            Totem tabelalar firmaların tanıtımı için tercih edilen en önemli reklam araçları arasında yer alır. İyi hazırlanmış bir totem tabela ile iş yerindeki ürünlerin reklamı çok iyi yapılabilir. Bunun bilincinde olarak müşterilerimiz için en iyi şartlarda totem tabela üretimi yapıyoruz. Firmamızda ürettiğimiz totem tabelalar uzun ömürlü ve her türlü hava koşullarına karşı son derece dayanıklıdır. Totem tabela modellerimiz arasında ışıklı, ışıksız, tek bacaklı, çift bacaklı, kompozit, alüminyum, çelik saç ve profil gibi modellerimiz bulunmaktadır.

  Kutu Harf Tabela Nedir?

 İş yerlerinde reklam yapmak için tercih edilen tabelalardan bir tanesi de kutu harf tabela yöntemidir. İş yerlerinin isimlerinin veya logolarının lazer yardımı ile kesilmesi ile oluşturulan bir tabela yöntemidir. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen kutu harf tabela yöntemlerinde ışıklı ve ışıksız olarak üretim yapılmaktadır. Kutu harf tabela yapımında ilk olarak tabelanın tasarım işlemini gerçekleştiriyoruz ve oluşturulan deseni veya harfleri router ve lazer yardımı ile profesyonelce kesiyoruz. Daha sonra kesilen harf ve desenleri bir araya getirerek tabelayı oluşturuyoruz. Boyama işlemi gerekiyorsa tabelayı boyayıp kullanılacağı alana monte ediyoruz.

  Işıklı Tabela Nedir?

İş yerlerinde en dikkat çekici tabelalardan bir tanesi ışıklı tabela yöntemidir. Bu tabelalar firmamızda özel olarak üretilmekte ve içinde kullanılan malzemelerin farklı görevleri bulunmaktadır. Şöyle ki tabelanın ön yüzeyinde ışığı geçiren malzemeler kullanılırken arka yüzünde ise ışığın eşit dağılmasını sağlayan alüminyum gofrajlı levhalar tercih ediyoruz. Bu tabelalarda aydınlatma işlemini genelde florasan veya LED ile sağlıyoruz. Işıklı tabelalarda dikkat çekicilik açısından kırmızı, beyaz, lacivert ve siyah renkli ışıkları tercih ediyoruz. Işıklı tabelaları üretirken her türlü hava koşullarına karşı dayanıklı olarak üretebilmek için en kaliteli malzemeleri tercih ediyoruz. aksoy reklam pendik